Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej
goknwl.pl

Instrukcja obsługi

Opis głównych elementów BIP:

Strona Główna Biuletynu Informacji Publicznej składa się z kilku podstawowych elementów oznaczonych na jako A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M.

wygląd strony BIP

A. Logo BIP - jest odnośnikiem do strony głównej podmiotu BIP.

B. Podmiot Biuletynu Informacji Publicznej oraz odnośnik do strony internetowej podmiotu.

C. Pole do wpisania słowa lub frazy szukanej w zawartości Biuletynu Informacji Publicznej. Po wpisaniu słowa / frazy klikamy przycisk: Szukaj (lupka).

D. Menu nawigacji - pokazuje użytkownikowi aktualną pozycję na stronie. Służy ono uproszczeniu poruszania się po serwisie BIP.

E. Tytuł strony

F. Treść właściwa strony - w części głównej strony znajduje się treść właściwa dla każdego elementu.

G. Rejestr zmian – istotne informacje o autorze, czasie publikacji i późniejszych zmianach. Przycisk REJESTR ZMIAN to link do strony, na której użytkownik może zapoznać się ze wszystkimi zmianami wprowadzanymi do artykułu.

H. Menu lewe - zawiera większość odnośników do stron BIP a także do strony głównej Biuletyn Informacji Publicznej (BIP).

I. Menu stopki - zawiera odnośniki do mapy serwisu (wszystkie odnośniki przedstawione w sposób hierarchiczny), globalnego rejestru zmian, instrukcji obsługi oraz statystyk oglądalności.

J. Ikony - pozwalają na wydrukowanie treści właściwej strony lub na wygenerowanie dokumentu PDF z treścią właściwą strony.

K. Przycisk pozwala na przełączenie strony w tryb wersji kontrastowej

L. Za pomocą tego przycisku przełączymy się na tryb wersji tekstowej

M. Przycisk po lewej skrajnej stronie - zmniejsza nam rozmiar czcionki na stronie, po prawej - zwiększa, środkowy przywraca do ustawień standardowych

Przejdź do góry strony